سایت دفع پسماند زباله همدان حمایت مالی می‌شود

پنجشنبه 06 مرداد 1401 ساعت 18:52

معاون عمرانی وزیر کشور گفت: سعی می‌کنیم از طریق‌ کمک‌های دولتی به فرایند سایت دفع پسماند شهرداری همدان کمک کنیم.

به گزارش پسماند ایران به نقل از خبرگزاری فارس از همدان، مهدی جمالی‌نژاد معاون عمرانی وزیر کشور و رئیس سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور ظهر امروز در حاشیه سفر ریاست جمهوری و هیات دولت به استان همدان و در بازدید صورت گرفته از سایت دفع پسماند شهرداری اظهار کرد: با توجه به سفرهای استانی انجام شده و بازدید از سایت‌های دفع پسماند شهرهای مختلف، سایت دفع پسماند همدان یکی از سایت‌های پیشرو در کشور است.

وی بیان کرد: این سایت به صورت کاملا علمی کار شده و فعالیت‌های صورت گرفته در این سایت عالمانه بوده و تلاش شده کارهای نوآورانه و خلاقانه، مثل تصفیه شیرابه زباله با کشت گونه‌های گیاهی خاص که می‌تواند به عنوان الگویی برای سایر نقاط کشور باشد، انجام بپذیرد.

معاون عمرانی وزیر کشور افزود: سعی خواهیم کرد از طریق کمک‌های دولتی به تکمیل فرایندهای آغاز شده در سایت دفع پسماند شهرداری همدان کمک کنیم.

وی بیان کرد: در بحث پسماند بیشترین میزان کمک‌های دولتی به استان‌های ساحلی که مشکلات عدیده‌ای در بحث مدیریت پسماند دارند، اختصاص می‌یابد و معمولاً استان‌های مرکزی اعتباری کم یا اصلاً اعتباری دریافت نمی‌کنند.

جمالی‌نژاد خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه در سایت دفع پسماند شهرداری همدان کارهای ارزشمندی صورت گرفته، تلاش خواهیم کرد با موافقت وزیر کشور بتوانیم اعتبار قابل توجهی جهت اتمام پروژه‌های این سایت اختصاص دهیم.