تعداد مراکز دفن زباله در کشور به 280 نقطه کاهش پیدا کرده است

سه شنبه 25 آبان 1400 ساعت 15:30

وزیر کشور از کاهش تعداد مراکز دفن زباله به 280 نقطه خبر داد و گفت: باید تلاش کنیم از دفن زباله به تولید کمپوست با استفاده از ظرفیت دستگاه‌های زباله سوز برسیم.

به گزارش پسماند ایران به نقل از  فارس، احمد وحیدی وزیر کشور امروز (سه‌شنبه 25 آبان) بعد از حضور در کمیسیون مجلس در تشریح جزئیات این نشست اظهار داشت: درباره پسماندها در این جلسه با نمایندگان صحبت کردیم.؛ در این خصوص چند مساله داریم؛ ابتدا بحث دفن آنها است، سعی کردیم این مساله به 280 کاهش پیدا کند؛ باید سامانه‌های تبدیل زباله به کمپوست را با استفاده از ظرفیت دستگاه‌های زباله سوز را استفاده کنیم. 

وی افزود: باید تفکیک زباله‌های خشک و تر از مبدا را در برنامه‌های شهرداری‌ها و خانوارها بیشتر اجرایی کنیم؛ شهرداری‌ها و مردم باید کمک کنند تا این مشکلات را مدیریت کنیم. 

وزیر کشور تصریح کرد: ناوگان حمل و نقل عمومی و بازسازی آن هم بسیار مهم است؛ باید مبالغ مناسبی را برای نوسازی ناوگان حمل و نقل عمومی در نظر گرفت؛ دولت و مجلس می‌توانند در این باره کمک کنند؛ با خرید ناوگان حمل و نقل عمومی از تولید کنندگان داخلی، آنها هم با اطمینان خاطر در بحث حمل و نقل کار بیشتری خواهند کرد.