آرشیو محتوا | پسماند ایران

فراموشی مدیریت پسماند در خوزستان

مدیرکل حفاظت محیط زیست خوزستان، سال پیش با اعلام اینکه حدود ۸۵ تا ۹۰ درصد از زباله‌های شهری در خوزستان به صورت غیربهداشتی دفع، سوزانده یا در محیط رهاسازی می‌شود، یکی از معضلات اصلی این استان را پسماند دانست.

مدیران شهرداری شاهرود از سازمان مدیریت پسماند اراک بازدید کردند

سرپرست سازمان مدیریت پسماند شهرداری شاهرود با همراهی رئیس کمیسیون محیط‌زیست شورای اسلامی شهر از سازمان مدیریت پسماند اراک بازید کردند.

کارگروه مدیریت پسماند شهرستان دشتستان تشکیل شد

فرماندار دشتستان گفت:کارگروه فنی جهت تصمیم گیری در خصوص تجمیع سایت بازیافت زباله شهرستان تشکیل شود

احتمال استفاده از زباله برای گرم کردن خانه ها

مدیر عامل شرکت "نفت وگاز" اوکراین اعلام کرد که ممکن است این کشور از سال آینده به جای گاز طبیعی از زباله و زیست توده برای گرم کردن خانه‌ها استفاده کند.

تکلیف مدیریت پسماند در شهرستان کارون مشخص نیست

 رییس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان کارون، ساماندهی پسماند در این شهرستان و تعیین تکلیف کانون‌های اصلی تخلیه زباله در مرز کارون و اهواز را خواستار شد.

طی یک هفته کل اعتبارات پسماند جذب شد

شهردار رشت گفت: هزار میلیارد ریال از اعتبارات تخصیصی سفر ریاست محترم جمهوری و وزیر کشور در بخش اعتبارات دولتی پسماند طی یک هفته جذب شد.

فیلم مستند بلند «اتاق آبی» به کارگردانی و تهیه‌کنندگی میلاد خالقی‌منش آماده نمایش شد.

این فیلم ماجرای زندگی چند نوجوان زباله‌گرد افغانستانی است که با وجود کشمکش‌های فراوان با مافیای زباله، پلیس، سختی‌های فراوان کار در زباله‌ها و دوری از سرزمین مادری، در جستجوی یک زندگی معمولی هستند.

اتمام پروژه های زباله سوز ساری و نوشهر تا پایان امسال

با توجه به افزایش جمعیت و حجم مسافرانی که به استان مازندران سفر می کنند مسئله دفع زباله در استان از موضوعات و چالش های جدی به شمار می رود.

ضرورت تفکیک زباله، احداث پارکینگ و جلوگیری از ورود خودروها به ماسوله

استاندار گیلان با بیان اینکه معماری کم نظیر و تاریخ کهن، ماسوله را در دنیا متمایز کرده است، گفت: دولت سیزدهم به شکوفایی مزیت های گیلان در حوزه میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری اهتمام ویژه دارد.

سازمان پسماند زباله به‌زودی در مازندران راه‌اندازی می‌شود

رضا علیخانی گفت: برای رفع معضل مدیریت چرخه زباله، سازمان پسماند زباله مازندران در آینده نزدیک راه‌اندازی می‌شود که می‌تواند نقش موثری را در مدیریت یکپارچه زباله در استان ایفا کند.

ساخت آیفون از زباله

 به گفته تیم کوک، اپل می‌خواهد از زباله و مواد بازیافتی آیفون بسازد. هدف این کمپانی استفاده نکردن از هیچ یک از منابع طبیعی برای ساخت محصولاتش تا سال ۲۰۳۰ است.

اعتصاب رفتگران و شهر زباله در اسکاتلند

خیابان‌های بسیاری از شهر‌های اسکاتلند در پی اعتصاب رفتگران با انبوهی از زباله‌ها پوشیده شدند

جای گذاری ۱۲۰ دستگاه مخزن زباله نودر منطقه ۱۷ تهران

شهردار منطقه 17 تهران از نصب 120 دستگاه مخزن زباله نو در نقاط پر تردد و بازسازی 30 مخزن معیوب دراین منطقه خبرداد.

تکمیل چرخه مدیریت پسماند در اهواز

با اقدامات انجام شده به‌زودی شاهد بهره‌برداری از سلول شماره دو سایت صفیره خواهیم بود تا دفن اصولی و بهداشتی زباله را بیشتر و بهتر از قبل داشته باشیم.

۵ انبار ضایعاتی در بندرعباس پلمپ شد

رئیس سازمان مدیریت پسماند شهرداری بندرعباس گفت: با دستور دادستان بندرعباس پنج انبار ضایعاتی در سطح این کلان‌شهر پلمب شد.

عوارض مدیریت پسماند غیرمسکونی در قزوین ۲۰ درصد گران شد

اعضای شورای شهر قزوین با افزایش ۲۰ درصدی عوارض و خدمات مدیریت پسماند بخش‌های غیرمسکونی شامل بخش‌های اداری و تجاری در این شهر موافقت کردند.

تولید سوخت از زباله‌های غیرآلی در اصفهان

تبدیل سالانه ۳۵۰۰ تن زباله غیربازیافتی به سوخت علاوه بر اینکه از دفن آنها جلوگیری می‌کنیم، به ارزش افزوده بالایی دست خواهیم یافت

لزوم تخصیص اعتبار برای احداث سلول دفن پسماند

سرپرست سازمان مدیریت پسماند شهرداری تبریز گفت: برای احداث سلول دفن پسماند، توسعه و تجهیز لندفیل، نیازمند تخصیص اعتبار هستیم.

نظارت بر بی خطرسازی پسماندهای عفونی در سمنان انجام می شود

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار سمنان با بیان اینکه سمنان و شاهرود دارای سازمان مدیریت پسماند هستند، گفت: نظارت بر بی خطرسازی پسماندهای عفونی در سمنان انجام می شود.

افتتاح اولین کیوسک چتر پسماند شهر کهریزک

به منظور فرهنگ سازی و استفاده بهینه از منابع برگشت پذیر و قابل بازیافت اولین کیوسک چتر پسماند شهر کهریزک به همت معاونت خدمات شهری شهرداری کهریزک در محل بوستان معراج افتتاح گردید.

زباله‌های عفونی در تهران تفکیک نشده‌اند

رئیس کمیته سلامت شورای شهر تهران گفت: پس از شیوع کرونا زباله های عفونی از زباله های تر و خشک تفکیک نشدند.

ضرورت فرهنگ‌سازی و آموزش تفکیک زباله از مبدا با بهره‌مندی از ظرفیت سمن‌ها / عملکرد مدیریت پسماند به مردم گزارش داده شود

در جلسات مدیریت پسماند باید میزان پیشرفت‌ها نسبت به جلسه قبلی اعلام گردد تا اثرات عملکرد مدیران در دولت سیزدهم برای مردم مشخص شود.

گزارش تصویری دو م اختصاصی از همایش معرفی و شناخت فرصت‌های صادراتی و سرمایه‌گذاری در کشور عراق

با حضور معاون استاندار نجف و گروه همراه و برخی از فعالان، صاحبنظران و کارشناسان حوزه مدیریت شهری، مدیریت پسماند و محیط زیست این همایش در روز یکشنبه 23 در سالن کنفرانس نمایشگاه بین المللی تهران برگزار گردید.

گزارش تصویری اختصاصی _ همایش معرفی و شناخت فرصت‌های صادراتی و سرمایه‌گذاری در کشور عراق

با حضور معاون استاندار نجف و گروه همراه و برخی از فعالان، صاحبنظران و کارشناسان حوزه مدیریت شهری، مدیریت پسماند و محیط زیست این همایش در روز یکشنبه 23 در سالن کنفرانس نمایشگاه بین المللی تهران برگزار گردید.

.

.

.

.

.

سرپرست سازمان مدیریت پسماند شهرداری اراک از جمع‌آوری بیش از ۷۱ تن پسماند خشک تنها در دو ماه داد.

شهروندان اراک چند برابر سایر شهرهای کشور، اهمیت بحث تفکیک از مبدا پسماندهای خشک را درک کردند و به محیط زیست شهری خود احترامی بسیار می‌گذارند.

تهیه سند جامع پسماند استان کلید خورد/آغاز اجرای مدیریت پسماند روستاهای استان، از سال آینده

دهیاری ها از توان مالی لازم برای جمع آوری و دفن استاندارد زباله برخوردار نیستند، در عین حال، سند جامعی نیز وجود ندارد که مناطقی برای دفن زباله ها، مورد تایید باشند.

سرانه تولید پسماند در تهران به ازای هر شهروند ۷۶۴ گرم است/تفاوت معنادار تولید پسماند در پایتخت نسبت به سایر شهرهای جهان 

طبق گزارش طرح جامع مدیریت پسماند شهر تهران سرانه تولید پسماند در شهر تهران 764 گرم است که این میزان از سرانه تولید پسماند در جهان که حدود 600 گرم است،

 دومین کنفرانس ملی مدیریت سبز پسماند

 از کلیه پژوهشگران، متخصصین، صاحب­نظران و علاقه­‌مندان دعوت می‌­شود، مقالات ارزشمند خود را در زمینه‌­ی محورهای همایش ارسال نمایند.

مقامات مونیخ راه‌اندازی استراتژی جدیدی را برای کاهش زباله صفر اعلام کردند

این استراتژی از طریق همکاری بین نهادی اجرا می‌شود و قرار است تا سال ۲۰۳۵، زباله‌های خانگی و شهری را بین ۱۵ تا ۳۵ درصد کاهش دهد.

بیش از ۱۵۰ قلاده سگ ولگرد در ارومیه واکسینه و عقیم سازی شدند

رییس سازمان مدیریت پسماند شهرداری ارومیه گفت: از ابتدای سال جاری تاکنون بیش از ۱۵۰ قلاده سگ ولگرد در سطح این شهر جمع آوری و نسبت به واکسیناسیون و عقیم سازی آنان اقدام شد.

آینده پایدارتر با گوشی‌های تاشو جدید سامسونگ

شرکت سامسونگ الکترونیکس به تازگی اعلام کرد که در دستیابی به اهداف پایداری ۲۰۲۵ خود در بخش تجربه موبایل (MX) پیشرفت‌های بسیاری داشته و توانسته گام‌های رو به جلوی زیادی بردارد.

جمع آوری ۱۲۰۰تن زباله خشک ویژه ایام سوگواری محرم

در نزدیکی هیات‌ها، مساجد و حسینیه‌ها که نذری  توزیع و عزاداران پزیرایی می کردند  ، به صورت آماده باش و با تمام توان و تجهیزات نسبت به رفت و روب شهر اقدام شد.

از آخرین وضعیت پروژه "هاضم" تا تعیین تکلیف مالیاتی سازمان پسماند

اعضای شورای شهر تهران حسابرسی سازمان مدیریت پسماند برای سال‌های ۱۳۹۶ تا ۱۳۹۹ را به تصویب رساندند.

ایران جزء ۱۰ کشور نخست در مصرف و تولید پسماندهای پلاستیکی

بر اساس نظر کارشناسان اگر هر خانوار ایرانی روزانه حدود سه کیسه پلاستیکی مصرف کند، با داشتن ۲۵ میلیون خانوار روزانه حدود ۷۵ میلیون کیسه پلاستیکی در کشور مصرف می‌شود که این عدد بسیار بالا است.

شهروندان تفکیک پسماندها را جدی بگیرند

رئیس سازمان مدیریت پسماند شهرداری یزد با اشاره به اقدامات انجام شده در حوزه تفکیک پسماندها از مبدا، گفت: شهروندان نباید پسماندهای قابل بازیافت را همراه با پسماندهای تر خارج از منزل قرار دهند.

اعزام نیرو و تجهیزات شهرداری تهران به مناطق سیل‌زده یزد

مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری تهران از اعزام تعدادی از نیروها و تجهیزات این سازمان به مناطق سیل زده یزد خبر داد.

صدور اخطار برای مراکز غیرمجاز جمع‌آوری ضایعات در کرج

رئیس سازمان مدیریت پسماند شهرداری کرج از صدور اخطار برای مراکز غیرمجاز جمع‌آوری ضایعات منطقه ۱۰ شهرداری این کلان‌شهر خبر داد.

کارگروه اداره کل استاندارد از واحد پیرولیز پسماند اصفهان دیدار کرد.

مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری اصفهان گفت: کارگروه اداره کل استاندارد استان اصفهان از واحد پیرولیز سازمان مدیریت پسماند بازدید کرد و خواسته‌های دو طرف درخصوص اجرای این پروژه شاخص مطرح شد.

سایت دفع پسماند زباله همدان حمایت مالی می‌شود

معاون عمرانی وزیر کشور گفت: سعی می‌کنیم از طریق‌ کمک‌های دولتی به فرایند سایت دفع پسماند شهرداری همدان کمک کنیم.

دفع حدود ۴۵ هزار تن پسماند ساختمانی و عمرانی در قزوین

رئیس سازمان مدیریت پسماند شهرداری قزوین از دفع حدود ۴۵ هزار تن پسماند ساختمانی و عمرانی در سه ماهه ابتدایی سال خبر داد.

افزایش ساعت کاری غرفه‌های بازیافت در قزوین

رئیس سازمان مديريت پسماند شهرداری قزوين گفت:با توجه به مطالبه شهروندان، غرفه‌های بازیافت دو روز در هفته در شیفت عصر نیز به ارائه خدمات خواهند پرداخت.

ارائه دستاوردهای نوین مدیریت پسماند شهرداری اصفهان

معاون برنامه‌ریزی و توسعه سازمان مدیریت پسماند شهرداری اصفهان گفت: در یازدهمین نمایشگاه جامع مدیریت شهری (خدمات شهری)، دستاوردهای نوین مدیریت پسماند شهرداری اصفهان به نمایش گذاشته شده است.

مدیریت پسماند از اولویت‌های شهرها و روستاهای کشور است

فرماندار آران و بیدگل گفت: موضوع مدیریت پسماند به عنوان یکی از اولویت‌های شهرها و روستاهای کشور مطرح است و مدیریت بهینه آن نقش مهمی در ارتقای کیفیت محیط‌زیست شهرها و روستاها دارد.

سالانه ۱۷۰ میلیون تن زباله و پسماند کشاورزی در کشور تولید می‌شود

سالانه ۲۲ میلیون تن پسماند عادی، ۳۳ میلیون تن پسماند صنعتی و ۱۷۰ میلیون تن زباله و پسماند کشاورزی در کشور تولید می‌شود.

سایت پسماند نخاله‌های ساختمانی در مهاباد احداث می‌شود

معاون سیاسی و اجتماعی فرمانداری ویژه مهاباد گفت: سایت پسماند نخاله‌های ساختمانی در راستای مدیریت و جلوگیری از توزیع پراکندگی آن در این شهرستان احداث می‌شود.

عملیات تخلیه دپوی مناطق به ایستگاه منطقه یک رسید

رئیس سازمان مدیریت پسماند شهرداری کرج از آغاز تخلیه دپوهای منطقه یک در محله اسلام آباد خبر داد.

نظارت بر دفع پسماندهای بیمارستانی در آذربایجان شرقی تشدید شود

سرپرست معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کل آذربایجان شرقی بر لزوم بی خطرسازی پسماندهای پزشکی در مراکز درمانی تاکید و اضافه کرد: نظارت بر دفع پسماندهای بیمارستانی در استان باید تشدید شود.

گفتگوی زنده : عقیم سازی یا یوتانایز (مرگ با ترحم)

بررسی راهکارهای علمی مدیریت جمعیت حیوانات شهری