آرشیو محتوا | پسماند ایران

طرح جامع تفکیک زباله در ساری تدوین شد

رئیس سازمان مدیریت پسماند شهرداری ساری از تهیه و تدوین طرح جامع تفکیک زباله از مبدا همراه با پیوست اقتصادی در شهر خبر داد.

دولت درباره معضل زباله‌های شمال چاره جویی کند

عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی خواستار چاره اندیشی دولت در مورد معضل زباله و مدیریت پسماند در شمال کشور شد.

طی سال‌های اخیر در سازمان مدیریت پسماند شهرداری چه گذشت؟

چرا پیمانکاران، پرسنل و مردم همگی از نحوه عملکرد مدیریت شهری در حوزه پسماند ناراضی هستند؟ 

راه‌اندازی کارخانه بازیافت زباله ضرورتی ارزشمند برای کهگیلویه و بویراحمد

راه اندازی کارخانه بازیافت زباله در کهگیلویه و بویراحمدضرورتی ارزشمند است که علاوه بر ارزش های اقتصادی و تولید می تواندتاثیر فراوانی بر محیط زیست و گردشگری کهگیلویه و بویراحمد داشته باشد.

زباله‌گردی؛ ‌پدیده‌ای که در نبود زیرساخت مدیریت ‌پسماند ظهور می‌کند

یک کارشناس محیط زیست می‌گوید: نبود زیرساخت‌های لازم جهت مدیریت و تفکیک ‌پسماند، زمینه را برای فعالیت‌هایی چون زباله‌گردی ایجاد می‌کند.

ضرب‌العجل یکماهه اداره محیط زیست آذربایجان شرقی به مراکز درمانی

معاون نظارت و پایش اداره کل حفاظت محیط زیست استان آذربایجان شرقی از الزام مدیریت پسماندهای مراکز درمانی خصوصی، آزمایشگاه‌ها و مطب ها با تعیین تکلیف وضعیت پسماند آنها تا پایان آبان ماه سال جاری خبر داد.

روند اعطای گواهی مدیریت سبز در حوزه پسماند

مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری اصفهان از عقد پنج تفاهم‌نامه و اعطای سه گواهی مدیریت سبز در شاخص پسماند از مهرماه سال گذشته خبر داد.

سرپرست سازمان مدیریت پسماند شهرداری خرم‌آباد منصوب شد

با حکم شهردار مرکز استان، سرپرست سازمان مدیریت پسماند شهرداری خرم‌آباد منصوب شد.

پلمب واحدهای انبار ضایعات غیرمجاز در شهر سمنان

مدیر ستاد ساماندهی پسماند خشک سازمان مدیریت پسماند شهرداری سمنان از پلمب واحدهای انبار ضایعات غیرمجاز در شهر سمنان خبر داد.

جمع آوری پسماند تهران با مخازن هوشمند؛ بزودی

معاون برنامه ریزی سازمان مدیریت پسماند: به زودی برای جمع آوری پسماند‌های شهر تهران از مخازن هوشمند و کیسه‌های تگ‌دار استفاده خواهد شد.

تجلیل شهرداری اراک از دانش آموزان برتر طرح مدرسه مجازی پسماند

تجلیل شهرداری اراک از دانش آموزان برتر طرح مدرسه مجازی پسماند

تشکیل کمیته مدیریت پسماند های کشاورزی در خوشاب خراسان رضوی

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان خوشاب تشکیل کمیته مدیریت پسماند های کشاورزی در این شهرستان خبر داد.

کدام شهرها بیشترین زباله را تولید می کنند؟

شهر نیویورک آمریکا به صورت متوسط ۲ برابر بقیه شهرهای جهان زباله تولید می کند، به نحوی که سالیانه ۳۳ میلیون تن زباله در این شهر تولید می شود.

مخازن زباله تهران، قفل‌دار می‌شود

مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری تهران: مخازن زباله موجود در شهر تهران با مخازن قفل‌دار با هدف جلوگیری از «زباله‌گردی» تعویض خواهد شد.

امضای تفاهم نامه جهت تبدیل ضایعات برگشتی به گازوییل

تا سه ماه آینده نخستین فاز صنعتی تولید گازوئیل از ضایعات برگشتی پردازش پسماند را افتتاح کنیم.

قفل دار کردن مخازن زباله، انحصار مافیا یا تقویت بهداشت شهری؟

صدرالدین علیپور مدیر عامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری گفته شهرداری باید شکل مخازن زباله فعلی را عوض کند تا زباله‌گردان نتوانند از مخازن زباله‌برداری کنند. به گفته او قرار است کاوری قفل‌دار برای مخازن زباله تعبیه شود که تنها با کلید و توسط کارگران شهرداری باز شود.

اعزام ۳۰۰ نیروی خدمات شهری شهرداری تهران به مراسم اربعین

مدیر عامل سازمان مدیریت پسماند از اعزام ۳۰۰ نفر از نیروهای معاونت خدمات شهری شهرداری تهران در روز سه شنبه ۳۰ شهریور به شهرهای مقدس نجف اشرف و کربلای معلی خبر داد.

سامانه جدید اسقاط موتورسیکلت‌های فرسوده راه‌اندازی شد

بیش از 4 تا 5 هزار دستگاه موتورسیکلت‌های فرسوده تا یک ماه گذشته از رده خارج شدند اما حتی یک گواهی اسقاط صادر نشده بود

بازیافت سالانه ۳۰۰ تن پسماند پلاستیک کشاورزی در تایباد

رابط محیط زیست و سلامت غذا جهاد کشاورزی تایباد گفت: سالانه بیش از ۳۰۰ تن پسماند پلاستیک کشاورزی و نوار آبیاری قطره‌ای از سطح مزارع جمع آوری و بازیافت می‌شود.

|ایجاد اولین غرفه بازیافت لاستیک های فرسوده شهر تهران در محله سهیل شمالی

غرفه بازیافت راه اندازی شده در محله سهیل شمالی در کنار جمع آوری پسماندهای خشک شهروندان، لاستیک های فرسوده را نیز خریداری می کند.

فعالیت ۶۰۸ زباله‌گرد در خراسان جنوبی/ مدیریت پسماند با جدیت پیگیری شود

بهاری از فعالیت ۶۰۸ زباله گرد در سطح خراسان جنوبی خبر داد و گفت: شهرداری بیرجند باید موضوع مدیریت پسماند را به صورت جدی پیگیری کند تا به سرانجام برسد.

زباله‌های بیمارستانی اصفهان نیازمند لندفیل و پسماندسوز اختصاصی

مدیر عامل پسماند شهرداری اصفهان گفت: تصمیم‌گیری در خصوص مدیریت‌های بیمارستانی مشروط به نظر کارگروه پسماند و اداره کل محیط‌ زیست است.

لزوم مدیریت صحیح پسماند با رویکرد کاهش تولید زباله در رضوانشهر

قاسمی بر لزوم مدیریت صحیح پسماند با رویکرد کاهش تولید زباله در این شهرستان تاکید کرد.

 خودروی بی ام دابلیو ساخته شده از مواد بازیافتی

خودروی مدل iVision Circular بی ام دابلیو خودرویی برقی خواهد بود که قرار است ۱۰۰ درصد از مواد قابل بازیافت ساخته شود.

نوسازی بیش از ۲ هزار مخزن زباله در سطح شهر مشهد

مدیرکل هماهنگی و نظارت بر خدمات شهری شهرداری مشهد از نوسازی بیش از دو هزار مخزن زباله‌گیری ۱۱۰۰ لیتری گالوانیزه در سطح این کلانشهر از ابتدای سال‌ جاری تا کنون خبر داد.

تولید سالانه ۸ میلیون تن پسماند ویژه در کشور

۳۲ میلیون تن پسماند صنعتی در سال در کشور داریم که ۸ میلیون تن آن خیلی خطرناک و ویژه است و پسماندهای کشاورزی، پزشکی و سموم را به آن اضافه کرد.

چرخش اشتغال‌با لاستیک فرسوده

بی‌توجهی به چرخه بازیافت در صنعت اسقاط خودرو کشور سبب شده تا سالانه میلیاردها دلار ارزش اقتصادی مدیریت پسماند در این حوزه به آتش کشیده شده یا در زمین مدفون شود.

کتاب تاریخچه پسماند اصفهان تألیف می شود

معاون برنامه ریزی و پژوهش سازمان مدیریت پسماند شهرداری اصفهان از تولید اولین کتاب تاریخچه پسماند اصفهان در این سازمان خبر داد.

کاهش ۳۰ درصدی استفاده از ظروف یکبار مصرف پلاستیکی در ایام محرم

رئیس سازمان مدیریت پسماند شهرداری اسلامشهر گفت: استفاده از ظروف یکبار مصرف پلاستیکی در دهه اول محرم نسبت به سال گذشته ۳۰ درصد کاهش داشته است.

۶۲ درصد زباله‌های تولیدی ارومیه قابل بازیافت است

رئیس اداره تفکیک از مبدا سازمان مدیریت پسماند شهرداری ارومیه از تولید روزانه ۶۰۰ تن زباله در شهر ارومیه خبر داد و گفت: از میزان زباله خشک تولیدی شهر ارومیه ۶۲ درصد دارای ارزش بازیافت است که با تفکیک اصولی در مبدا می‌توان تحولی جدی در این زمینه ایجاد کرد.

طرح جامع پسماند به صورت منطقه‌ای تهیه می‌شود

رئیس سازمان مدیریت پسماند شهرداری یزد با اشاره به سرانه تولید روزانه ۶۰۰ تا ۷۰۰ گرم زباله توسط هر شهروند یزدی، از تهیه طرح جامع پسماند مرکز استان به منظور ارائه راهکارهای مناسب و بهترین شیوه‌های مدیریت پسماند به صورت منطقه‌ای خبر داد.

گوشی های آینده سامسونگ با پلاستیک بازیافت شده

 غول سازنده تجهیزات الکترونیکی یکی از آخرین شرکت های فناوری است که حمایت هرچه بیشتر از محیط زیست را در دستور کار خود قرار داده است. این شرکت اعلام کرد که تا سال 2025، تمام پلاستیک های یک بار مصرف را از بسته بندی تلفن های هوشمند خود حذف خوهد...

برنامه جامع مدیریت پسماند در شهرداری تدوین شود

به دلیل نبود یک برنامه جامع و مدون در حوزه پسماند و تفکیک زباله دچار معضلات و مشکلات فراوانی هستیم که بر این اساس ضروت دارد تا برنامه جامعی در این حوزه تعریف و اجرایی شود.

فرماندار خواستار اقدام فوری برای تامین آب نیروگاه زباله سوز نوشهر شد

وقتی که آب نیروگاه قطع باشد نمی توان انرژی برق تولید کرد و در نتیجه ادامه این وضعیت خسارت های زیادی برای بهره بردار و سرمایه گذار این شرکت در پی خواهد داشت.

وقوع آتش‌سوزی در سایت محمدآباد قزوین هرلحظه محتمل است

قدرت الله مهدیخانی گفت: با توجه به شرایط موجود در سایت محمدآباد و تجمع زباله‌ها و گاز متان نیز هر لحظه وقوع آتش سوزی در این مجموعه محتمل است.

تولید روزانه بیش از ۶۰۰ تن زباله در ارومیه/۳۲ درصد زباله های تولیدی خشک هستند

رئیس اداره تفکیک از مبدا سازمان مدیریت پسماند شهرداری ارومیه گفت:روزانه به طور میانگین بیش از ۶۰۰ تن زباله در ارومیه تولید و روانه محل دفن می‌شود که از این میزان زباله ۳۲ درصد زباله خشک است.

هزینه جمع آوری پسماند در شهر قزوین سالانه ۵۰ میلیارد تومان است

 رییس شورای اسلامی شهر قزوین گفت : هزینه جمع آوری و مدیریت پسماند سالانه در شهر قزوین ۵۰ میلیارد تومان است که در حدود ۱۰ میلیارد تومان آن از شهروندان اخذ می شود.

شماره ۱۹ فصلنامه مدیریت پسماند منتشر شد

رئیس مرکز مطالعات راهبردی و آموزش شهری و روستایی سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور از انتشار نوزدهمین شماره از فصلنامه آموزشی پژوهشی مدیریت پسماند از سوی انتشارات سازمان خبر داد.

بهره‌برداری از فاز اول کارخانه کمپوست لنگرود در هفته دولت

مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند گیلان از راه‌اندازی و بهره‌برداری از فاز اول کارخانه کمپوست لنگرود با ظرفیت ۲۵۰ تن زباله در هفته دولت خبر داد.

ضرورت راه اندازی کارخانه کمپوست

رئیس شورای شهر خرم آباد گفت: متاسفانه در کنار سکوی بازیافت در شهر خرم‌آباد، کارخانه کمپوست وجود ندارد که راه اندازی این کارخانه یک امر ضروری است.

گلایه های مردم تهران از مخازن زباله کثیف و تابلوهای تبلیغاتی مزاحم

عضو شورای اسلامی شهر تهران از گلایه مندی مردم نسبت به کثیفی و نابسامانی مخازن جمع آوری زباله ها و نصب خارج از نظارت شهرداری تابلوهای تبلیغاتی در نقاط مختلف خبر داد.

تهران وضعیت خوبی در زمینه رفت و روب ندارد

عضو شورای تهران گفت: تهران وضعیت خوبی در زمینه رفت و روب ندارد و مخازن زباله خوب نگه داری نمی‌شود و ضدعفونی کردن هم به درستی انجام نمی‌گیرد.
 

جانمایی مخازن تفکیک زباله در سه بوستان کرج

رئیس سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شهرداری کرج از جانمایی مخزن تفکیک زباله در سه بوستان شهر خبر داد.

وضعیت کنونی مدیریت پسماند زیبنده تهران نیست

رییس شورای شهر گفت: متاسفانه پیمانکاران در جمع آوری زباله‌ با شتابزدگی و دستپاچگی عمل می کنند و این وضعیت زیبنده تهران نیست به ویژه در شرایط کنونی که بیماری مسری بیداد می‌کند.

استفاده حداکثری از ظرفیت های ستاد اجرایی پیشگیری و پایش بهینه مصرف پلاستیک

مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری اصفهان بر لزوم استفاده حداکثری از ظرفیت های ستاد اجرایی پیشگیری و پایش بهینه مصرف پلاستیک تأکید کرد.

پسماند اصفهان

 

تفکیک زباله از مبداء در گیلان از مهر امسال

طرح مدیریت پسماند روستایی به صورت آزمایشی از مهر در شهرستان رشت اجرا می‌شود.

پسماند و زباله، وارد بورس شد

بازار پسماند‌های بازیافتی کاملاً غیررسمی و غیرشفاف است و امکان ردگیری و رصد بازار نه از حیث کیفی و نه از نظر قیمتی وجود ندارد و در بازار مبهم و غیرشفافی که پدید آمده، امکان هر نوع تقلبی وجود دارد

آغاز تحویل باکس‌های جدید پسماند در مناطق شهرداری تبریز

مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری تبریز گفت: تحویل باکس های جدید پسماندهای شهری در مناطق شهرداری کلانشهر تبریز آغاز شده و طی ماه‌های آینده جایگزین باکس‌های فرسوده می‌شود.

جمع‌آوری پسماند خشک محلات شمال تهران از ۲۶۰۰ مخزن

مدیریت پسماند شهرداری منطقه یک با اجرای طرح کاپ تا کنون بیش از ۲ هزار و ۶۸۰ مخزن و کارتن پلاست را در نواحی دهگانه شمال تهران توزیع و جانمایی کرد.